NASZA FILOZOFIA

DESIGN

I WZORNICTWO

Od ponad 30 lat na fali kreatywności projektujemy i produkujemy urządzenia dla stref rekreacji. Nasze doświadczenie i pasja to nasza duma. Chcemy by nasze produkty nieustannie inspirowały i coraz mocniej wzbogacały doświadczanie przestrzeni przez jej użytkowników.

Deklarując „design” pragniemy dostarczać rozwiązania unikalne, wyróżniające się i co najważniejsze – funkcjonalne.

KREOWANIE

WSPÓLNEJ
PRZESTRZENI

Wierzymy, że otaczająca nas przestrzeń kształtuje naszą wrażliwość, zdrowie i kreatywność. Czujemy się odpowiedzialni, bo projektując nasze urządzenia myślimy o wielu pokoleniach ludzi, którzy żyją, spotykają się i użytkują przestrzeń, której jesteśmy współtwórcami.

W NOLMO mamy pewność, że dzięki odważnym projektom, odpowiedzialnemu designowi urządzeń i bliskiej współpracy z partnerami, możemy tworzyć lepszą przyszłość dla całych pokoleń użytkowników przestrzeni wspólnych.

Kolekcja RECO

INSPIROWANIE,

ZASKAKIWANIE,
ANGAŻOWANIE

Dobrze zaprojektowana przestrzeń rekreacji powinna zachęcać do ruchu i nawiązywania kontaktów, zaskakiwać nieoczywistymi rozwiązaniami oraz rozbudzać kreatywność jej użytkowników. 

Projektując oraz dostarczając wielofunkcyjne i bezpieczne urządzenia, promujemy zabawę na powietrzu, rozwój i aktywność fizyczną wszystkich grup wiekowych.

PLAC ZABAW NOLMO W KILKU KROKACH

1

NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY

Pierwsze spotkanie lub rozmowa pozwalające na omówienie istotnych kwestii dotyczących projektu.

2

ETAP PROJEKTOWY

Tworzenie projektu zgodnego z omówionymi potrzebami klienta.

3

PLANOWANIE
I PRODUKCJA

Zaplanowanie prac produkcyjnych i przeniesienie projektu do rzeczywistości.

4

TRANSPORT I MONTAŻ

Ustalenie szczegółów transportu i montażu w miejscu docelowym.

5

WSPARCIE I SERWIS
TECHNICZNY

Wsparcie techniczne.

6

NADZÓR SERWISOWY

Nadzór nad wykonaną inwestycją.

1. NAWIĄZANIE

WSPÓŁPRACY

Dobra komunikacja jest ważnym czynnikiem w osiągnięciu najlepszego efektu końcowego. Każdy projekt  zarządzany jest przez jednego z naszych przedstawicieli handlowych, zapewniając spełnienie wszystkich wymogów projektu.

W pierwszym etapie projektu omawiamy najistotniejsze kwestie każdego projektu:

  • Jakie są główne ambicje?
  • Jaką historię chcemy opowiedzieć na placu zabaw?
  • Czy projekt ma ramy czasowe?
  • Jakie funkcje zabawowe są najistotniejsze?
  • Jaka jest docelowa grupa wiekowa?
  • Czy są jakieś wymagania dotyczące urządzeń zabawowych, ich rozmiarów, kolorów?
  • Jak duży jest obszar inwestycji?
  • Jaki jest budżet?

2. ETAP

PROJEKTOWY

BURZA MÓZGÓW
Burza mózgów to pierwszy krok w opracowaniu koncepcji i tematu placu zabaw. W tej części procesu omawiane są możliwości oraz przeszkody, aby zapewnić najlepsze i najbardziej kreatywne rozwiązanie.

KONCEPCJA I WIZUALIZACJA
Kolejnym krokiem jest przeniesienie zebranych informacji na mapę i stworzenie koncepcji zagospodarowania terenu. Dostarczamy prezentację placu zabaw, która następnie jest adaptowana we współpracy z klientem.

SZCZEGÓŁY
Na sam koniec doprecyzowujemy kolorystykę, walory użytkowe i elementy ozdobne urządzeń. Weryfikowana jest także zgodność projektu z obowiązującymi normami. Każdorazowo informujemy klienta o występujących niedogodnościach terenowych, na które należy zwrócić uwagę w dalszych etapach inwestycji, aby normy bezpieczeństwa zostały spełnione .

3. PLANOWANIE

I PRODUKCJA

90% sprzedawanych przez nas produktów powstaje w Polsce, co gwarantuje wysoką jakość i optymalizację procesów realizacji zleceń.

Czas produkcji różni się w zależności od zakresu projektu i możliwości produkcyjnych, jednak przeważnie czas realizacji wynosi od 4 do 8 tygodni.

4. TRANSPORT

I MONTAŻ

Wszystkie elementy urządzeń do przestrzeni rekreacji są zaprojektowane oraz wykonywane z myślą o tym, aby umożliwić komfortowy transport, rozładunek i późniejszy montaż w miejscu przeznaczenia urządzeń.

Dla każdego urządzenia przygotowujemy szczegółową instrukcję montażu, dzięki czemu montaż może być wykonywany przez lokalnych pracowników.

5. WSPARCIE

I SERWIS TECHNICZNY

Na każdym etapie zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne oraz wsparcie. Doradzamy na zgodność z normą PN-EN 1176-1:2017-12 („Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań”) oraz PN-EN 1177 („Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki”).

Zapewniamy wsparcie po zakończeniu inwestycji, oferując niezbędne części zamienne dla elementów zużytych w wyniku intensywnej eksploatacji lub uszkodzonych w wyniku dewastacji.

6. NADZÓR

SERWISOWY

W NOLMO uważamy, że bezpieczeństwo na placu zabaw to podstawa. Korzystając z ponad 30-letniego doświadczenia oferujemy przeprowadzenie corocznego przeglądu placu zabaw oraz wykonanie wszystkich niezbędnych napraw urządzeń zabawowych.

ZRÓWNOWAŻONY

ROZWÓJ

Podstawą polityki zrównoważonego rozwoju NOLMO jest produkcja trwałych urządzeń. Chcemy tworzyć urządzenia do stref rekreacji dla kolejnych pokoleń, jednocześnie dbając o środowisko.

Cenimy prowadzenie przyjaznej dla środowiska i zrównoważonej działalności i produkcji i jesteśmy tego świadomi w całym naszym łańcuchu dostaw.

Wszelkie materiały użyte do produkcji urządzeń są dobierane z wyjątkową starannością. Wybieramy jedynie materiały wysokiej klasy, które nadają się do użytku, zapewniając spełnienie wszystkich odpowiednich norm bezpieczeństwa i uwzględnienie czynników środowiskowych.

Kolekcja Modern

GWARANCJA

JAKOŚCI

Wszystkie urządzenia NOLMO na place zabaw spełniają wymagania określone w normie PN-EN 1176-1:2017-12: Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań.

Wszystkie urządzenia NOLMO do stref sportowych i fitness spełniają wymagania określone w normie PN-EN 16630:2015-06: Wyposażenie siłowni plenerowych zainstalowane na stałe – wymagania bezpieczeństwa i metody badań.

 

BEZPIECZEŃSTWO

TO PODSTAWA

Wszystkie produkowane urządzenia posiadają certyfikaty wydane przez akredytowaną jednostkę certyfikującą – posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji bądź deklarację zgodności z normą PN-EN.

REGULARNA

KONSERWACJA

Dla każdego urządzenia przygotowujemy szczegółową instrukcję instalacji, użytkowania i konserwacji poszczególnych elementów urządzenia opartą na normach bezpieczeństwa.

Place zabaw są wykonane z prostych materiałów i są łatwe w utrzymaniu przez lokalnych rzemieślników.

NAPISZ

DO NAS