MEBLE MIEJSKIE
NARDO

Mała architektura powinna spełniać oczekiwania wszystkich mieszkańców, tworząc miejsce do wypoczynku, a dzięki swojemu projektowi uczynić miasto jeszcze piękniejszym. Nasze meble miejskie zachwycą i ozdobią parki, skwery, ulice, boiska sportowe i osiedla na całym świecie.

calmness

Relaks

aesthetics_design

Estetyka miejska

community

Wspólnota

ZASTOSOWANE MATERIAŁY

beam

Stal czarna ocynkowana kąpielowo, malowana proszkowo

beam2

Stal nierdzewna

wood

Drewno jesionowe

wood2

Drewno egzotyczne
iroko

wood2

Drewno egzotyczne
sapeli

aluminium

Aluminium

rock

Konglomerat kwarcowy

śruby

Śruby ocynkowane
lub ze stali nierdzewnej

DREWNO

Jesion
Należy do najbardziej cenionych rodzimych drzew liściastych. Jest to drewno jasno zabarwione. Jesion jest twardy, trudno łupliwy, a jednocześnie giętki, sprężysty i wytrzymały. Jego właściwości techniczne takie jak: wysoka twardość, czy znaczna trwałość przy wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych sprawiają, że jest rekomendowany do mebli miejskich z grupy drzew krajowych.

Iroko
Drzewa iroko występują w afrykańskich lasach tropikalnych. Drewno iroko przyjmuje kolor od żółtobrązowego do ciemnobrązowego. Atutem tego drewna jest znaczna wytrzymałość na ściskanie.

Sapeli
Egzotyczne drzewa sapeli występują w lasach deszczowych Afryki. Drewno przyjmuje odcienie typowo mahoniowe: czerwono-cynamonowo-bordowe. Ma bardzo delikatny rysunek. Sapeli jest drewnem twardym, stabilnym i wykazującym dużą odporność na warunki pogodowe. Jest to drewno o dużej gęstości i twardości, wykazujące dobrą charakterystykę mechaniczną, a szczególnie wytrzymałość na ściskanie i zginanie.

Jesion

Iroko

Sapeli

KONGLOMERAT KWARCOWY

Konglomerat kwarcowy to materiał przemysłowy powstały z kruszywa kwarcowego o różnej ziarnistości (około 95%) oraz żywicy poliestrowej (około 5%), a czasami również dodatków pigmentujących. Konglomeraty kwarcowe łączą niezwykłe właściwości tradycyjnego kamienia z nowoczesnym wyglądem.

Konglomerat
kwarcowy