KOLEKCJA
ADVENTURE

Kolekcja Adventure to wyjątkowe urządzenia o różnorakich kształtach i kolorystyce, które zostały zaprojektowane z myślą o tym, że plac zabaw może zaskakiwać. W zależności od dobranej palety kolorów, strefa zabaw może być minimalistyczna, ale także barwna jak bajkowa przestrzeń.

creativity

Kreatywność

elastic

Elastyczność

color

Barwność

ZASTOSOWANE MATERIAŁY

beam

Stal czarna ocynkowana kąpielowo, malowana proszkowo

beam2

Stal nierdzewna

HDPE_2

Płyty HDPE

HPLsheet

Płyty HPL

plexi2

Poliwęglan

wood

Drewno modrzewiowe
i bambusowe

rope

Liny z rdzeniem
stalowym

chain

Łańcuchy kalibrowane
ze stali nierdzewnej

caps

Zaślepki z tworzywa
sztucznego

śruby

Śruby ocynkowane
lub ze stali nierdzewnej

Linaria, czyli pajęczyna-plac zabaw

Linaria na placach zabaw to popularne elementy konstrukcyjne, które zazwyczaj obejmują liny z rdzeniem stalowym czy inne materiały umożliwiające dzieciom przemieszczanie się lub balansowanie na pewnej wysokości. To na przykład linia zamocowana między dwoma punktami zjazdowymi, po której dzieci przemieszczają się za pomocą specjalnych haftek czy uchwytów. Linaria mogą przyjąć także formę konstrukcji mostów, przez które dzieci mogą przechodzić, balansować czy wspinać się. To również długie trasy linowe umieszczone nad ziemią, huśtawki, na których dzieci mogą siedzieć lub stać, utrzymywane za pomocą lin oraz wędrowne trasy linowe. Linaria to także konstrukcje typu „piramidy linowa”, które charakteryzują się wielowarstwową, siatkową strukturą, przypominającą pajęczynę, zazwyczaj zbudowaną z metalowych lub drewnianych elementów oraz pokrytą trwałymi i bezpiecznymi materiałami. Wspierają one rozwój motoryki, koordynacji ruchowej i zdolności równoważenia podczas wspinaczki po różnych warstwach. Oprócz siatkowej struktury, pająki mogą mieć dodatkowe elementy, takie jak drążk czy rury, które dodatkowo zachęcają do aktywności fizycznej. Co istotne, struktura pająka może być przystosowana do zabawy wielu dzieci jednocześnie, wspierając interakcję społeczną.

Pajęczyna plac zabaw w ofercie NOLMO

Tego rodzaju pajęczyna plac zabaw, dostępna w kolekcji Adventure od NOLMO, nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale także wspiera rozwój umiejętności motorycznych, równowagi, koordynacji oraz kształtuje poczucie rytmu i przestrzeni. Warto pamiętać, że wszystkie urządzenia linowe powinny być projektowane i instalowane zgodnie z odpowiednimi wymogami bezpieczeństwa. Standardy te spełniają urządzenia produkcji Nolmo. Dodatkowo zapewniają one dzieciom najwyższy poziom bezpiecznej rozrywki i rozwoju. Pajęczyna plac zabaw angażuje różne grupy mięśni wspierając aktywność fizyczną, a przy tym promuje współpracę i komunikację między dziećmi. Plac zabaw z pajęczyną stanowi popularną atrakcję dla dzieci, oferującą ciekawą formę zabawy na świeżym powietrzu.