KOLEKCJA
DINO

Stań oko w oko z dinozaurami dzięki kolekcji Dino! Nietuzinkowy design przeniesie każdego małego odkrywcę w zupełnie inny świat, w którym prehistoria spotyka się z nowoczesnością. To nie lada gratka dla dzieci, które znają dinozaury jedynie z bajek lub książek.

adventure2

Przygoda

fantasy

Fantazja

mystery

Zagadkowość

ZASTOSOWANE MATERIAŁY

beam

Stal czarna ocynkowana kąpielowo, malowana proszkowo

wood

Drewno sosnowe
klejone warstwowo

HDPE_2

Płyty HDPE

rope

Liny z rdzeniem
stalowym

hexa

Podesty HEXA
ze sklejki wodoodpornej
antypoślizgowej

climbingwall

Uchwyty wspinaczkowe
z żywicy kompozytowej

tunnel

Tunele PVC

chain

Łańcuchy kalibrowane
ze stali nierdzewnej

caps

Zaślepki z tworzywa
sztucznego

śruby

Śruby ocynkowane
lub ze stali nierdzewnej

KOLORYSTYKA

Nogi konstrukcyjne
brązowe (RAL 8011)

Płyty HDPE
Melon Yellow
(RAL 1028)

Płyty HDPE
May green
(RAL 6017)

Płyty HDPE
Window grey
(RAL 7040)

Liny
czarne

Plac zabaw – dinozaury wkraczają do przestrzeni miejskich

Plac zabaw – dinozaury to rodzaj strefy wypoczynku i zabawy, która została zaprojektowana w taki sposób, aby do złudzenia odzwierciedlać świat w epoce dinozaurów. To forma tematycznej zabaw, która przenosi dzieci do ery prehistorii oraz buduje ich fascynację i zainteresowanie tym okresem. Tego rodzaju plac zabaw może zawierać duże, trójwymiarowe rzeźby dinozaurów, które dzieci podczas zabawy oglądają i eksplorują. Plac zabaw – dinozaury to także liczne przeszkody i urządzenia stylizowane na te zwierzęta – np. zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki itp., lub zdobione motywami związanymi z nimi oraz z epoką, w której występowały. Bardzo często jest on wyposażony również w tablice edukacyjne lub informacyjne, które dostarczają dzieciom wiedzy na temat różnych gatunków dinozaurów, ich zwyczajów, pochodzeniu oraz szeregu innych ciekawostek związanych z prehistorią. Plac zabaw – dinozaury może być także ozdobiony roślinnością i barwnymi akcentami, które sprawiają, że przestrzeń do złudzenia wygląda jak świat w czasach prehistorycznych – to chociażby palmy czy wulkaniczne dekoracje. Wszystko po to, by dostarczyć dzieciom nie tylko rozrywki, ale także edukacji w zakresie nauki o dinozaurach, paleontologii i historii Ziemi, rozwijając tym samym w przyszłości ich zainteresowania dziedzinami przyrodniczymi.

Plac zabaw – dinozaury postaw na kolekcję Dino od Nolmo

W ofercie Nolmo plac zabaw – dinozaury znajdziesz w kolekcji Dino, która stylizowana jest w pełni na świat w okresie prehistorycznym. Zawiera ona nie tylko rozliczne konstrukcje w kształcie dinozaurów, ale także przypominające je bujaczki, zabawki i drobne urządzenia. Plac zabaw – dinozaury to również piaskownice, huśtawki czy zjeżdżalnie o kształcie palm i innej roślinności, typowej dla tej ery. Wybierając tego rodzaju, tematyczny obiekt, pozwalamy dzieciom przenieść się do czasów dinozaurów, stanąć z nimi oko w oko oraz odkryć świat pełen prehistorycznych tajemnic. Konstrukcje zebrane w kolekcji pozwalają również na poszerzenie wiedzy na temat przyrody, historii, geologii oraz wielu innych dziedzin. Przede wszystkim jednak: sprzyjają bezpiecznej i kreatywnej zabawie, a do tego budzą ciekawość, uczą dzieci poznawać świat, a także pozwalają im na spełnianie czasu wolnego w atrakcyjnej i wartościowej dla ich rozwoju formie.