KOLEKCJA
rECO

Nowa kolekcja rECO jest naszą odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata w obszarze ekologii. Urządzenia w kolekcji RECO są wykonane w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu.

NOWOCZESNY

SUBSTYTUT DREWNA

paint

Nie wymaga konserwacji,
co eliminuje cykliczne malowanie

strong

Wysoka trwałość,
szacowana na 40 lat użytkowania

acid

Odporny na kwasy, oleje,
zasady i wodę morską

splash

Kolor odporny na odbarwienie, dzięki
filtrowi UV

safe

Nie rozszczepia się, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania

pogoda

Odporny na chemikalia
i wszelkie warunki pogodowe

water

Wodoodporny

recycling

Nadaje się do ponownego przetworzenia poprzez proces recyclingu

ecology

Przyjazny dla środowiska – nie wchodzi w reakcję z glebą ani z wodą

ZASTOSOWANE MATERIAŁY

recycling

Tworzywo
z recyklingu

beam

Stal czarna ocynkowana kąpielowo, malowana proszkowo

beam2

Stal nierdzewna

HDPE_2

Płyty HDPE

rope

Liny z rdzeniem
stalowym

climbingwall

Uchwyty wspinaczkowe
z żywicy kompozytowej

tunnel

Tunele PVC

chain

Łańcuchy kalibrowane
ze stali nierdzewnej

caps

Zaślepki z tworzywa
sztucznego

śruby

Śruby ocynkowane
lub ze stali nierdzewnej

KOLORYSTYKA STANDARDOWA

Nogi konstrukcyjne
ciemnobrązowe

Płyty HDPE
May green (RAL 6017)

Płyty HDPE
białe (RAL 9010)

Liny
czarne

Naturalny plac zabaw – z myślą o społeczności, z troską o środowisko

Ekologiczne place zabaw to miejsca, które zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o bezpiecznej i atrakcyjnej zabawie dzieci, ale także minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Ideą takich przestrzeni, oprócz zapewniania jakościowej rozrywki najmłodszym, może być również promowanie ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz edukacji ekologicznej dzieci – np. poprzez wykorzystanie tematycznych tablic lub urządzeń, ale także samego wzornictwa, nawiązującego kształtem i kolorystyką do natury. Ekologiczny plac zabaw zwykle jest wykonany z materiałów przyjaznych dla środowiska, wśród których przeważają recyklingowe tworzywa sztuczne. Dzięki temu, poza promowaniem odpowiednich wartości wśród dzieci, proces jego produkcji również nie oddziałuje negatywnie na ekosystem. Naturalne place zabaw często posiadają także wydzielone obszary, pokryte roślinnością, co pomaga w zachowaniu spójnego krajobrazu oraz zapewnia dzieciom kontakt z przyrodą. Niejednokrotnie tego rodzaju przestrzenie są projektowane z myślą o minimalnym zużyciu energii, na przykład poprzez wykorzystanie energooszczędnych oświetleń, źródeł energii odnawialnej lub energooszczędnych urządzeń zabawowych. Ekologiczny plac zabaw to także metoda na promowanie segregacji śmieci np. poprzez wydzielone pojemniki na odpady selektywne.

Ekologiczny plac zabaw w ofercie Nolmo – kolekcja Reco

Ekologiczny plac zabaw od Nolmo powstał z nowoczesnego substytutu drewna – materiał wykorzystany do jego wytworzenia pochodzi w stu procentach z recyklingu. Dzięki temu proces produkcji, znajdujących się na nim urządzeń, jest maksymalnie neutralny dla środowiska. To nie wszystko – ekologiczny plac zabaw z kolekcji Reco został zaprojektowany z myślą o maksymalnie przyjaznym dla ekosystemu użytkowaniu. Nie wymaga on cyklicznego malowania i konserwacji, co ogranicza zużycie szkodliwych dla środowiska chemikaliów. Równocześnie jest wyjątkowo odporny na czynniki zewnętrzne i pogodowe – szacowana trwałość producenta sięga nawet 40 lat, co sprawia, że stanowi długofalową inwestycję. Naturalny plac zabaw od Nolmo to także odporność na promieniowanie UV, wodę, chemikalia, a przy tym możliwość ponownego wykorzystania w ramach recyklingu. Dzięki temu wszystkie zlokalizowane na nim urządzenia mogą zostać ponownie wykorzystane w przyszłości. Sam plac zabaw z kolekcji Reco nie tylko więc zapewnia przyjazne środowisko, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć, a jednocześnie rozwijać świadomość ekologiczną, ale także samodzielnie spełnia standardy przyjazne naturze.