KOLEKCJA
RYCERSKA

Przenieś się do świata baśni i legend z naszą kolekcją Rycerską, gdzie każdy maluch może na moment stać się królem lub królową, damą lub rycerzem, najeźdźcą czy też obrońcą warowni. Kolekcja przepełniona jest przygodami, gwarantującymi niesamowitą zabawę.

adventure

Przygoda

fantasy

Fantazja

inspire

Kreatywność

ZASTOSOWANE MATERIAŁY

beam

Stal czarna ocynkowana kąpielowo, malowana proszkowo

wood

Drewno sosnowe
klejone warstwowo

HDPE_2

Płyty HDPE

rope

Liny z rdzeniem
stalowym

hexa

Podesty HEXA
ze sklejki wodoodpornej
antypoślizgowej

climbingwall

Uchwyty wspinaczkowe
z żywicy kompozytowej

tunnel

Tunele PVC

chain

Łańcuchy kalibrowane
ze stali nierdzewnej

caps

Zaślepki z tworzywa
sztucznego

śruby

Śruby ocynkowane
lub ze stali nierdzewnej

KOLORYSTYKA

Nogi konstrukcyjne
brązowe (RAL 8011)

Elementy metalowe
szare (RAL 9007)

Płyty HDPE
Raspberry red (RAL 3027)

Płyty HDPE
Window grey (RAL 7040)

Liny
czerwone

Plac zabaw zamek, czyli edukacyjny plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw zamek to specjalnie zaprojektowane miejsce rekreacyjne dla dzieci, które od strony wizualnej nawiązuje do tematyki zamkowej oraz powiązanych z nią motywów bajkowych. Tego rodzaju przestrzeń zwykle posiada elementy architektoniczne, które przypominają zamek – np. baszty, mosty zwodzone i inne akcenty budujące atmosferę średniowiecznych, rycerskich pałacy. Place zabaw zamki często zawierają również wieże, które dzieci mogą eksplorować oraz po których mogą się wspinać. Konstrukcja obejmuje symulacje mostów zwodzonych lub tuneli, dodających nastroju tajemniczości projektowanej przestrzeni. To także drabinki i drążki, których dzieci mogą używać do wspinaczki, udając zdobywanie zamkowych murów. Place zabaw zamki często oferują zjeżdżalnie przypominające tego rodzaju budowle, place do inscenizowania walk rycerskich – np. z plastikowymi mieczami, tarczami i innymi rekwizytami czy piaskownice utrzymane w tematyce rycerskiej. Zwykle to liczne ozdoby, jak smoki, herby czy inne tematyczne dekoracje. Tym sposobem plac zabaw zamek ma na celu nie tylko dostarczenie dzieciom fizycznej aktywności, ale także rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności, tworząc atmosferę przygody w rycerskim klimacie.

Edukacyjny plac zabaw – zabawa i nauka w rozwiązaniach Nolmo

Utrzymana w tematyce zamkowej przestrzeń to równocześnie praktyczny, edukacyjny plac zabaw, który wspiera rozwój dzieci w różnych obszarach. Choć jego głównym celem jest oczywiście zapewnienie im miejsca do zabawy i aktywności fizycznej, można wprowadzić w nim elementy, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności poznawczych, społecznych i emocjonalnych. To chociażby urządzenia do wspinaczki, jak drabinki i zjeżdżalnie, wspierające rozwój motoryki i koordynacji ruchowej, ale także krawężniki i place do skakania mogące pomóc w trenowaniu równowagi. Edukacyjne place zabaw od Nolmo dostępne w kolekcji Rycerskiej to miejsca wspólnej zabawy, sprzyjające rozwojowi umiejętności społecznych i współpracy. Zawierają one elementy kreatywne – np. wydzielone przestrzenie służące do układania historii czy scenariuszy rycerskich, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Edukacyjny plac zabaw to miejsce, gdzie najmłodsi uczą się podstawowych zasad społecznych, takich jak kolejność w zabawie czy dzielenie się z innymi. Wszystkie dostępne w ofercie Nolmo produkty mogą tworzyć edukacyjny plac zabaw dla dzieci, który wspiera rozwój dzieci w różnych dziedzinach, sprzyjając budowaniu ich wiedzy i umiejętności, a przy tym dostarczając zabawy.